Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/klubprazskychspisovatelu.cz/klubprazskychspisovatelu.cz/libs/Nette/loader.php on line 12

Deprecated: ini_set(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/klubprazskychspisovatelu.cz/klubprazskychspisovatelu.cz/libs/Nette/loader.php on line 2219

Deprecated: ini_set(): Use of mbstring.internal_encoding is deprecated in /home/klubprazskychspisovatelu.cz/klubprazskychspisovatelu.cz/libs/Nette/loader.php on line 2219
Videa | Klub pražských spisovatelů
Klub pražských spisovatelů

Začátkem září startuje Studentská Thálie 2016, která je vyhlášena pod záštitou Lubomíra Brožka, předsedy Klubu pražských spisovatelů.

http://www.studentskathalie.cz/

https://www.facebook.com/StudentskaThalie

http://www.iprima.cz/absolutni-svoboda-studentske-thalie

Absolutní svoboda Studentské Thálie

Vítězové Studentské Thálie 2015 s designéry JSSS Foto: Vítězové Studentské Thálie 2015 s designéry JSSSFoto: Robert Čížek

Prestižní celostátní soutěž a přehlídka středoškolské autorské tvorby Studentská Thálie se rozjíždí počtvrté. Účastnit se jí mohou všichni talentovaní středoškoláci z uměleckých i neuměleckých škol.

Začátkem září startuje Studentská Thálie 2016, která je vyhlášena pod záštitou Lubomíra Brožka, předsedy Klubu pražských spisovatelů. Její téma zní: Umění je svoboda a hranicí svobody je odvaha.Nové téma nám na přání zformuloval a věnoval básník a publicista Lubomír Brožek, jeho inspirace a podpora provází všechny ročníky. Před časem jsem mu svěřila, že bych ráda využila volné a svobodné téma, přístupné všem, podněcující tvorbu bez limitů. Zřejmě se trefujeme do soudobé atmosféry, například podzimní Designblok, co léta se zájmem sleduji, také přichází s tématem svobody, což nám konvenuje. Nezávislost, samostatnost, volnost a dostatek prostoru, tím vším se mohou mladí tvůrci nechat nespoutat," říká Mgr. Dana Benešová-Trčková, zakladatelka Studentské Thálie a ředitelka projektu.

Nové téma je stejné pro maximálně patnáctiminutové skeče v Autorském tvaru i básnické, hudební, prozaické a dramatické texty v Autorském počinu. V rámci Studentské Thálie 2016 proběhne Poetické fórum v Knihovně Václava Havla, čtení v Nové Perle ve Vraném nad Vltavou, čtení v Hálkově městském divadle Nymburk při příležitosti prvního předání Ceny Františka Hrubína, Nominace v Divadle Na Prádle a Finále na Nové scéně Národního divadla.

TV Prima je hlavním mediálním partnerem Studentské Thálie 2016, která je realizována ve spolupráci s Hereckou asociací, Novou scénou Národního divadla, Klubem pražských spisovatelů, Divadlem Na Prádle, Divadlem Komedie a Knihovnou Václava Havla.

Divadelní tvůrci, skupiny, soubory a mladí autoři ze středních škol České republiky se mohou přihlásit až do 6. ledna 2016. Přihlašovací formuláře a další informace najdete na www.studentskathalie.cz.

Kontakt: Iveta Dusbabová, info@studentskathalie.cz.


webdesign, tvorba webových stránek | mapa webu | Powered by Nette Framework | © 2017 Klub pražských spisovatelů